Co potrzebuję do uruchomienia strony internetowej

Aby uruchomić własną stronę w Internecie potrzebne są następujące  elementy:

  1. Strona internetowa – najlepiej by była ona przygotowana przez profesjonalną firmę która zajmuje się tworzeniem stron internetowych na co dzień.  Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem  https://www.awolg.pl/blog/1/ile-kosztuje-stworzenie-strony-internetowej

  2. Domena internetowa – czyli adres strony internetowej który użytkownicy będą wpisywać w przeglądarce. Ważne jest aby właścicielem domeny był właściciel strony internetowej. Domenę internetową można nabyć w wielu popularnych serwisach. Rekomendujemy jej zakup u sprawdzonych dostawców.

  3. Hosting (serwer WWW) – czyli miejsce gdzie będziemy mogli umieścić pliki swojej strony internetowej ale nie tylko.  Do serwera WWW podpina się domenę kierując ją na wskazane przez dostawcę usług hostingowych adresy DNS / adres IP. Po jej poprawnym przypisaniu w obrębie zakupionego serwera najczęściej zakłada się również konta pocztowe. Możliwości  hostingu jest co najmniej klika: od serwerów współdzielonych, poprzez serwery wirtualne  (VPS’y)  aż do dedykowanych serwerów. Wybór odpowiedniego serwera zależny jest od rodzaju tworzonej strony internetowej. O ile w przypadku prostych stron internetowych, czy małych sklepów wybór hostingu współdzielonego będzie słuszny, to w przypadku bardziej rozbudowanych biznesów e-commerce takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Dlatego też zalecamy aby wybór usługi hostingowej zawsze konsultować z wykonawcą strony.

  4. Certyfikat SSL – warto wymienić go jako element konieczny podczas tworzenia strony internetowej. Certyfikat taki najczęściej można nabyć w tej samej firmie w której kupujemy serwer WWW. Zadaniem certyfikatu SSL jest szyfrowanie przesyłanych danych pomiędzy użytkownikiem a serwerem WWW. Jest to również ważny element w kontekście przepisów o ochronie danych osobowych jak również ma on wpływ na pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania.